Tytularny sponsor SPS Volley Pi艂a

馃M艁ODZICZKI Z BR膭ZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI馃

Klub | M艂odziczka

11 marca, 2024

W Szamotu艂ach w dniach 08-10 marca odby艂 si臋 turniej fina艂owy mistrzostw Wielkopolski m艂odziczek. Do rywalizacji w Wielkopolsce przyst膮pi艂o 30 zespo艂贸w m艂odziczek, w 艣cis艂ym finale o mistrzostwo walczy艂o 6 dru偶yn. Wiele spotka艅 sta艂o na wysokim poziomie i trzyma艂o w napi臋ciu do ostatnich pi艂ek. W ostatnim meczu turnieju rozstrzygn臋艂y si臋 losy trzeciego miejsca, kt贸re ostatecznie wywalczy艂y nasze zawodniczki pokonuj膮c po istnym horrorze zesp贸艂 MKS Kalisz 2:1

Bez w膮tpienia najwi臋cej emocji dostarczy艂 ostatni mecz turnieju pomi臋dzy SPS BoxPro Volley Pi艂a i MKS Kalisz, kt贸rego stawk膮 by艂 br膮zowy medal. Co wi臋cej przegrany tego spotkania spada艂 a偶 na pi膮te miejsce. Pierwszy set by艂 wyr贸wnany do stanu 16:16, p贸藕niej nasze dziewczyny mia艂y ogromne problemy z przyj臋ciem zagrywki i Kalisz wygra艂 seta do 18. Druga partia r贸wnie偶 bardzo wyr贸wnana, w ko艅c贸wce seta Kalisz ponownie odskoczy艂 na kilka punkt贸w. Kiedy na tablicy wynik贸w widnia艂 wynik 23:19 dla Kalisza ma艂o kto wierzy艂, 偶e co艣 mo偶e si臋 jeszcze w tym meczu zmieni膰, jednak w polu serwisowym stan臋艂a Julia Grochowicka i dosz艂o do niesamowitego zwrotu. Mocne serwisy sprawi艂y, 偶e rywalki nie potrafi艂y zapunktowa膰, a w naszej ekipie dwa punkty z rz臋du zdoby艂a 艣rodkowa Julia Paczkowska (najpierw blokiem, a nast臋pnie pi臋knym atakiem). Kolejne dwa punkty do艂o偶y艂a Julia Grochowicka (atakiem z 6 strefy i zagrywk膮) i nasze dziewczyny doprowadzi艂y do remisu 23:23. Trener Kaliszanek Wojciech Lalek poprosi艂 jeszcze o czas, ale i to nie wybi艂o z rytmu popularnego 鈥濭roszka鈥 i dwa kolejne asy serwisowe da艂y zwyci臋stwo w drugim secie.

Trzeci set rozpocz膮艂 si臋 od prowadzenia MKS-u 3:0, jednak na zmian臋 stron z prowadzenia 8:6 cieszy艂y si臋 pilanki, a w polu serwisowym stan臋艂a ponownie Julia Grochowicka. 呕eby nie by艂o za 艂atwo tym razem Julka pos艂a艂a pi艂k臋 w aut. Przy stanie 9:7 dla SPS-u na zagrywce stan臋艂a Julka Paczkowska i najpierw pos艂a艂a asa, a nast臋pnie trzy mocne zagrywki, kt贸re uniemo偶liwi艂y wyprowadzenie skutecznej akcji rywalkom, tym bardziej 偶e w pilskiej ekipie szala艂a na 艣rodku Gabrysia Sowalska notuj膮c dwa bloki i atak. Od stanu 13:7 Kalisz jeszcze zdoby艂 dwa punkty, ale SPS odpowiedzia艂 dwoma punktami (efektowny atak na zako艅czenie meczu) najlepszej zawodniczki tego spotkania Gabrieli Sowalskiej.

Warto odnotowa膰, 偶e nasza dru偶na podobnie jak UKS Pi膮tka Turek gra艂a na tym turnieju tylko wychowankami. Nasze dziewcz臋ta to w wi臋kszo艣ci obecnie uczennice LOMS Pi艂a, kt贸re trenuj膮 ju偶 kilka lat, a zaczyna艂y swoj膮 przygod臋 w pilskich szko艂ach podstawowych (SP nr 2, SP nr 6, SP nr 5).

SPS BoxPro Volley Pi艂a: Julia Kosiniec, Julia Grochowicka, Julia Paczkowska, Gabriela Sowalska, Natalia Kasi艅ska, Barbara Przewo藕niak, Zuzanna G艂贸wczewska, Katarzyna Pankau, Marcelina Michno, Anastazja Br膮szkiewicz, Julia Sikora. Trenerzy: Agnieszka Kosmatka i S艂awomir 艢widerski.