Tytularny sponsor SPS Volley Piła
NASZA MISJA

SPS BOXPRO VOLLEY PIŁA

SPS Volley Piła to klub, który powstał w marcu 2018 roku z inicjatywy trenerów Andrzeja Zapaśnika, Sławomira Świderskiego i Tomasza Idzikowskiego. Ci sami trenerzy przez kilkanaście lat prowadzili z sukcesami drużyny młodzieżowe PTPS Piła, który trzy lata później oficjalnie zakończył działalność.

W SPS Volley prowadzimy szkolenie w pięciu kategoriach młodzieżowych od klasy pierwszej szkoły podstawowej poprzez mini siatkówkę, młodziczkę, kadetkę aż do juniorki – zrzeszając przy tym ponad 100 dziewcząt.
Kadra trenerska to pedagodzy związani z piłką siatkową od kilkunastu lat: Andrzej Zapaśnik (LOMS Piła), Agnieszka Kosmatka (LOMS Piła), Sławomir Świderski (SP nr 2), Tomasz Idzikowski (SP nr 2), Magdalena Szwagierczak (SP nr 5), Katarzyna Bielawska-Krogulec (SP nr 3), Karolina Cierpicka i Agnieszka Sulima-Grzelak (SP nr 11). Do kadry trenerskiej należał również Piotr „Szymon” Idzikowski, którego memoriał rozgrywamy od dwóch lat w pierwszym weekendzie września.
Najmłodsze nasze zawodniczki przygodę z siatkówką zaczynają w szkołach współpracujących z klubem czyli w SP nr 2, SP nr 3, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 11.
Bazą dla kadetek i juniorek jest Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile. Szkoły SP nr 2 i SP nr 5 oraz LOMS należą do programu kształcenia młodych siatkarek i siatkarzy SOS (Siatkarskie Ośrodki Szkolne).

W roku 2022 klub nawiązał współpracę w firmą BoxPro, od sezonu 2022/2023 wszystkie zespoły naszego klubu występują pod nazwą SPS BoxPro Volley Piła. Udział w rozgrywkach możliwa jest także dzięki wsparciu z Gminy Piła i Starostwa Powiatowego.

Do stałych partnerów klubu należą: Drukarnia Star-Factory, Ośrodek Edukacji Zawodowych u-Stodolnych, JPS Engineering, Radio Eska Piła, Tygodnik Nowy, Tygodnik Pilski, Tętno Regionu -Gazeta Powiatowa, pilaonline (Na Głos).

BoxPro