Tytularny sponsor SPS Volley Piła

🥉MŁODZICZKI Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI🥉

Klub | Młodziczka

11 marca, 2024

W Szamotułach w dniach 08-10 marca odbył się turniej finałowy mistrzostw Wielkopolski młodziczek. Do rywalizacji w Wielkopolsce przystąpiło 30 zespołów młodziczek, w ścisłym finale o mistrzostwo walczyło 6 drużyn. Wiele spotkań stało na wysokim poziomie i trzymało w napięciu do ostatnich piłek. W ostatnim meczu turnieju rozstrzygnęły się losy trzeciego miejsca, które ostatecznie wywalczyły nasze zawodniczki pokonując po istnym horrorze zespół MKS Kalisz 2:1

Bez wątpienia najwięcej emocji dostarczył ostatni mecz turnieju pomiędzy SPS BoxPro Volley Piła i MKS Kalisz, którego stawką był brązowy medal. Co więcej przegrany tego spotkania spadał aż na piąte miejsce. Pierwszy set był wyrównany do stanu 16:16, później nasze dziewczyny miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki i Kalisz wygrał seta do 18. Druga partia również bardzo wyrównana, w końcówce seta Kalisz ponownie odskoczył na kilka punktów. Kiedy na tablicy wyników widniał wynik 23:19 dla Kalisza mało kto wierzył, że coś może się jeszcze w tym meczu zmienić, jednak w polu serwisowym stanęła Julia Grochowicka i doszło do niesamowitego zwrotu. Mocne serwisy sprawiły, że rywalki nie potrafiły zapunktować, a w naszej ekipie dwa punkty z rzędu zdobyła środkowa Julia Paczkowska (najpierw blokiem, a następnie pięknym atakiem). Kolejne dwa punkty dołożyła Julia Grochowicka (atakiem z 6 strefy i zagrywką) i nasze dziewczyny doprowadziły do remisu 23:23. Trener Kaliszanek Wojciech Lalek poprosił jeszcze o czas, ale i to nie wybiło z rytmu popularnego „Groszka” i dwa kolejne asy serwisowe dały zwycięstwo w drugim secie.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia MKS-u 3:0, jednak na zmianę stron z prowadzenia 8:6 cieszyły się pilanki, a w polu serwisowym stanęła ponownie Julia Grochowicka. Żeby nie było za łatwo tym razem Julka posłała piłkę w aut. Przy stanie 9:7 dla SPS-u na zagrywce stanęła Julka Paczkowska i najpierw posłała asa, a następnie trzy mocne zagrywki, które uniemożliwiły wyprowadzenie skutecznej akcji rywalkom, tym bardziej że w pilskiej ekipie szalała na środku Gabrysia Sowalska notując dwa bloki i atak. Od stanu 13:7 Kalisz jeszcze zdobył dwa punkty, ale SPS odpowiedział dwoma punktami (efektowny atak na zakończenie meczu) najlepszej zawodniczki tego spotkania Gabrieli Sowalskiej.

Warto odnotować, że nasza drużna podobnie jak UKS Piątka Turek grała na tym turnieju tylko wychowankami. Nasze dziewczęta to w większości obecnie uczennice LOMS Piła, które trenują już kilka lat, a zaczynały swoją przygodę w pilskich szkołach podstawowych (SP nr 2, SP nr 6, SP nr 5).

SPS BoxPro Volley Piła: Julia Kosiniec, Julia Grochowicka, Julia Paczkowska, Gabriela Sowalska, Natalia Kasińska, Barbara Przewoźniak, Zuzanna Główczewska, Katarzyna Pankau, Marcelina Michno, Anastazja Brąszkiewicz, Julia Sikora. Trenerzy: Agnieszka Kosmatka i Sławomir Świderski.